Egzotyczny, etniczny, czasem jarmarczny, nasłoneczniony aż do geometrii i wreszcie sportowy. Energetyczny Ethereal ma zapach pomarańczy, barwę zachodzącego słońca oraz wysokie pozytywne wibracje. Podobnie jak Baśniowy jest związany z ekstrawagancją i mocno złożony. Styl Energetycznego jest wyrazisty, odważny i fantazyjny. Gra przede wszystkim kolorami.
W Energetycznym dominuje żywioł Ognia, w Baśniowym żywioł Ziemi. Zmienia się również strefa klimatyczna. Energetyczny podąża za słońcem. Spotykając po drodze Słoneczny Ethereal, przyjmuje jego geometryczne i ostre formy. Idąc dalej, dociera wszędzie tam, gdzie słońce grzeje najmocniej. Wyruszając z Hiszpanii, kieruje się na południe w stronę Afryki. Następnie łączy ze sobą kontynentalne puzzle i przeskakuje do Ameryki Południowej oraz Środkowej. Lubi też zajrzeć w gorące rejony Azji. Jednak na tych terenach Energetyczny najczęściej wchodzi w układy z innymi Etherealami.
Zetknięcie Energetycznego ze Słonecznym owocuje futurystycznym stylem zapoczątkowanym w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Promienie słońca strzelają prostymi liniami niczym lasery. Przecinają się w rozmaitych geometrycznych układach. Wyraziste barwy zostają umieszczone w kontrastujących ze sobą blokach kolorystycznych. Nie ma już mowy o słonecznym minimalizmie. Elegancja zostaje zastąpiona przez ekstrawagancję.
Energetyczny Ethereal obejmuje również szeroko pojęty styl sportowy. By dana rzecz mogła być uznana za energetyczną musi wywoływać bezpośrednie skojarzenia ze sportem i musi być chociaż w części kolorowa. Szara lub czarna bluza z kapturem energetyczne już nie są. To elementy Ethereala Wietrznego lub Księżycowego.
Styl Energetycznego Ethereala osiąga najwyższą kompatybilność w stosunku do stylu Flamboyant Gamine. Drugi stopień kompatybilności to typy: Gamine i Dramatic Classic. Style dla tych typów są też kompatybilne ze stylem Słonecznego Ethereala. Przy czym Słoneczny definiuje w nich głównie linie ubrań, natomiast dodatek Energetycznego wprowadza akcję. Oczywiście szaleństwo nie jest już tak mocne, jak to dla Flamboyant Gamine. W stylu dla typu Gamine geometryczne desenie są drobniejsze i nieco ugrzecznione. Z kolei styl Dramatic Classic w wydaniu energetycznym to głównie kontrastowe bloki kolorystyczne, ukośne linie i szerokie pasy.
Najważniejsze elementy stylu Energetycznego Ethereala zostały wymienione poniżej.
LINIE, FASONY, STYL
geometryczne linie
ostre linie
proste linie
linie blisko ciała
miękkie linie tylko w przypadku odzieży sportowej
styl futurystyczny oparty głównie na geometrii
inspiracje sukienką „Mondrian” (YSL)
op-art
proste fasony
sztywne trapezowe fasony
dopasowane fasony
obcisłe fasony
obniżona talia
długości sukienek: mini i przed kolano
wąskie spodnie
proste lub poszerzane spodnie w kant
kombinezony
kolorowe dżinsy
krótkie szorty
bomberki
puchowe kurtki i płaszcze
topy-bokserki
krótkie topy
czapki z daszkiem
odzież sportowa
styl sportowy
DETALE
desenie geometryczne
kolorowe paski
szerokie pasy
ukośne pasy
duża krata (np. energetyczna krata Masajów)
nierównomierna krata
ukośna krata
szachownica
zebra
bloki kolorystyczne
łączenie różnych deseni
łączenie kontrastowych kolorów
akcesoria sportowe
MATERIAŁY
średnio grube
cienkie (tylko elastyczne, tzw. sportowe)
dżins (tylko kolorowy)
sztywniejsze tkaniny
bawełna
wszystkie tkaniny stosowane w odzieży sportowej
KOLORY
pomarańczowy
czerwonopomarańczowy
pomarańczowożółty
indygo
ciemnoniebieski
czerwony
wszystkie kolory neonowe
biały
czarny
TOREBKI I BUTY
sztywne torebki o geometrycznych kształtach
kolorowe torebki (sztywne i geometryczne)
sportowe listonoszki
sportowe plecaczki
sportowe lub geometryczne nerki i saszetki
sportowe obuwie
buty w stylu lat 70-tych
kolorowe buty
ekstrawaganckie buty
BIŻUTERIA
art deco (tylko geometryczna)
geometryczna biżuteria (kolorowa)
kolorowa biżuteria (geometryczna)
sportowe zegarki
MAKIJAŻ I FRYZURA
ekstrawagancki makijaż
graficzny makijaż
mocno podkreślone oczy
kolorowy makijaż
fryzury bazujące na prostych włosach
wysoki kucyk
kok-ślimak na czubku głowy
paź w stylu lat 70-tych
ekstrawaganckie fryzury
kolorowe fryzury
Poszczególne elementy stylu należy dostosować do cech urody oraz do całej etherealowej konfiguracji.
Energetyczny, jak i wszystkie pozostałe Ethereale, może funkcjonować jako niezależny element składający się na nasz typ urody. Wówczas mówimy o etherealowym typie urody. Omijamy typologię Kibbe oraz klasyczną analizę kolorystyczną.
CECHY URODY
przyciemnianie i opcjonalnie ocieplanie kolorystyki
podnoszenie poziomu klarowności w kolorystyce
fizjonomia z przewagą cech Yang
średnio mocna budowa ciała
sylwetka – brak krągłości
wzrost – średni w kierunku wysokiego
ramiona – szersze od bioder
talia – lekkie wcięcie
biust – mały
muskulatura – wysoki poziom
kończyny – długie
oczy – średniej wielkości
nos – wyrazisty
usta – lekko pełne
kości policzkowe – mocno zaznaczone
wyrazista uroda (bez względu na kolorystykę własną)
Energetyczny lubi łączyć się z Francuskim i/lub ze Słonecznym
Powyższa lista przedstawia cechy urody, za które odpowiedzialny jest Energetyczny Ethereal w swojej czystej formie. Należy pamiętać o tym, że to jak ostatecznie wyglądamy, jest wypadkową kilku Ethereali.
Barwny | Kobiecy
HISZPAŃSKI ENERGETYCZNY ETHEREAL
YIN
Kiedy Energetyczny wyruszy w ciepłe kraje, otrzymuje przydomek Hiszpański, a jego styl uzyskuje kompatybilność z wytycznymi dla Soft Dramatic. Styl Energetycznego Hiszpańskiego jest wyraźnie po stronie Yin. Opiera się na mocno kobiecych elementach takich jak falbany, czy rozkloszowane fasony. Przy czym tu kobiecość jest ekspresyjna, przystrojona egzotyką. Feeria barw przyciąga wzrok i nie daje o sobie zapomnieć. Inspiracje flamenco mieszają się z tradycyjnymi strojami Afrykanek. Echa karnawału w Rio dodatkowo podnoszą poziom szaleństwa.
Niektóre Elementy stylu Energetycznego Hiszpańskiego wchodzą też w zakres kompatybilności z typem Flamboyant Gamine. Będą to np. egzotyczne motywy roślinne i zwierzęce, czy mieszanka deseni Yin z deseniami Yang (np. kółka połączone z wzorami geometrycznymi). Oczywiście zarówno Hiszpański jak i podstawowa wersja Energetycznego mogą pojawić się przy każdym typie Kibbe. A przede wszystkim mogą wejść w interakcję z dowolną kompozycją Ethereali przy pominięciu typologii Kibbe.
Najważniejsze elementy stylu Hiszpańskiego Energetycznego zostały wymienione poniżej.
LINIE, FASONY, STYL
linie bazujące na kołach, owalach, serpentynach (np. linia brzegu falbany)
sandały i klapki mogą być płaskie, ale muszą być kobiece i ozdobne
BIŻUTERIA
etniczna biżuteria
egzotyczna biżuteria
duża
wyrazista
kolorowa
o łagodnych kształtach
koła
kule
duże krople
motywy egzotycznej flory i fauny
akcent na kolczyki
MAKIJAŻ I FRYZURA
wyrazisty makijaż
kolorowy makijaż
hiszpańskie koki
wysoko upięte duże koki
koki na bazie włosów uplecionych w warkoczyki
Poszczególne elementy stylu należy dostosować do cech urody oraz do całej etherealowej konfiguracji.
Energetyczny Hiszpański, jak i wszystkie pozostałe Ethereale, może funkcjonować jako niezależny element składający się na nasz typ urody. Wówczas mówimy o etherealowym typie urody. Omijamy typologię Kibbe oraz klasyczną analizę kolorystyczną.
CECHY URODY
przyciemnianie i opcjonalnie ocieplanie kolorystyki
podnoszenie poziomu klarowności w kolorystyce
fizjonomia z przewagą cech Yin
mocna budowa ciała
sylwetka – krągła
wzrost – średni w kierunku wysokiego
ramiona – równe biodrom
talia – wyraźne wcięcie
biust – duży
muskulatura – średni poziom
kończyny – umiarkowanie długie
oczy – średniej wielkości
nos – wyrazisty
usta – pełne
kości policzkowe – mocno zaznaczone
wyrazista uroda (bez względu na kolorystykę własną)
Energetyczny Hiszpański lubi łączyć się z Królową i/lub z Karmazynowym
Powyższa lista przedstawia cechy urody, za które odpowiedzialny jest Energetyczny Hiszpański w swojej czystej formie. Należy pamiętać o tym, że to jak ostatecznie wyglądamy, jest wypadkową kilku Ethereali.
Kasiu, z tego jak Amal ma rozpisane te Ethereale wynika, że Energetyczny jest jednym z bazowych DC, ponadto wyznaczył jej typ kolorystyczny, czyli Bright Winter. Dlatego fajnie byłoby, gdyby Amal stosowała go więcej i częściej 🙂 Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam Twój wpis, bo jeżeli pytasz, czy w zalinkowanych stylizacjach mamy EE, no to ja mam pewne wątpliwości, widzę więcej FE. Owszem jest dość kolorowo ale to imho dalej nie to.
Kasia DC
Zastanawiam się czy u Amal Energetyczny jest jej dominującym E (tak ja np. u mnie Francuski). Jeśli chodzi zalinkowane stylizację, to są akurat różne E. I w sumie jak tak teraz patrzę, to oprócz Energetycznego, Słoneczny i Francuski też daj mocno znać.
Eloise
U mnie żaden bazowy nie jest dominujący 🙄 Słoneczny owszem mocny (chyba) ale na tym koniec, bo owszem podobno mam Francuski ale nijak się ma do typu kolorystycznego wyznaczonego przez Mahoniowy (Głęboka Jesień) i do Alabastra, u mnie żadne rozchełstane koszule czy podwinięte nogawki/rękawy nie przejdą. Z kolei bardziej wyjściowy Francuski, taki a’la galowy mundur marynarski robi ze mnie przebierańca, naprawdę niewiele trzeba 😁 obwiniam za to Różany, to chyba on nie lubi jak jest zbyt poważnie. Amal i Ty macie o wiele prościej, gratuluję i troszkę zazdraszczam.
Kasia DC
U mnie Francuski niby dominujący, a też bardzo ograniczony przez np. Alabastrowy, który mam wrażenie, że ma u mnie rolę głównie przeszkadzającą, jeśli chodzi o styl ;D W moim przypadku kluczowe w ubiorze jest określenie, które znalazłam kiedyś w opisie DC, a więc styl szyty na miarę czy jakoś tak. Ubrania muszą być idealnie dopasowane, w kolorze czerni, granatu lub bieli, ewentualnie w grę wchodzi jeszcze róż lub czerwień. Dobrze też wyglądam w połączeniu czerni i złota. I to tyle, w innych kolorach wyglądam po prostu źle (ewentualnie jakiś neonowy przejdzie). Bardzo ważne jest jednak u mnie to dopasowanie, które musi być idealne (to samo tyczy się np. rozmiaru torebek, buty również nie mogą sprawiać wrażenia zbyt dużych). Dopasowanie, schludność, minimalizm, nowoczesność, lekka ostrość/drapieżność . Tak bym to chyba określiła. Nie wiem czy mam prościej, ja tam zazdroszczę trochę innym szalonych E, albo długiej ich listy. W moim przypadku styl jest owszem spójny, ale w sumie to w niewielu rzeczach wyglądam dobrze.
Neptunka FG
Amal Clooney była zdiagnozowana przez Olgę, jest link w kompendium do strony z diagnozami celebrytów.
Amal Clooney – Dramatic Classic – Energetyczny + Słoneczny + Francuski + Wietrzny + Różany + Karmazynowy + Królewski
A mi się z mocnym Hiszpańskim kojarzy też Romina Power. Z innych ethereali dałabym jej Bezkresny i może Słowiański. Raczej kojarzy mi się tak Naturalowo.
PL: Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów. Więcej: Polityka prywatności // ENG: We use cookies to optimize our website and our services. More:
Functional
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statistics
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
MK.
https://i.pinimg.com/564x/9c/dd/59/9cdd596a554172e01e6954b9ae9dc49b.jpg
Czy ta i podobne grafiki są Energetyczne?
Przy okazji muszę powiedzieć, że rusza mnie ta Art Deco. Z dzisiejszego punktu widzenia jest bardzo retro, ale w momencie powstawania musiała uchodzić za bardzo nowoczesną, futurystyczną wręcz:
https://i.pinimg.com/564x/3f/07/93/3f07938429454847205e7346ef3a63ca.jpg
„Energetyczny lubi łączyć się z Baśniowym” – chyba już rozumiem, dlaczego 🙂 O tych przedmiotach zdecydowanie można powiedzieć „niezwykłe, inspirujące”.
Olga Brylińska
W obu przypadkach mamy połączenie Energetycznego i Baśniowego.
Grafika – dominuje Energetyczny. Baśniowy tylko łagodzi linie, więc jest go tu niewiele.
Zegar – tu już połączenie pół na pół 🙂
Eloise
Amal Clooney w wydaniu Energetycznego https://amalalamuddinstyle.files.wordpress.com/2019/10/gettyimages-1178362252.jpg?w=1326
Wygląda pięknie, prawda? ☺️ Wprawdzie fota sprzed ponad dwóch lat, ale jednak potrafi go czasem używać 😏
Kasia DC
Ciekawa jestem czy Energetyczny jest u Amal dominującym E, kolejny mocny to Francuski, potem Słoneczny.
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356213-amal-clooney-style-look-rouge-new-york-bottega-veneta5948876.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356253-1-amal-clooney-new-york-style-1024×1536.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356257-amal-clooney-burberry-neoprene.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356289-amal-clooney-style-best-looks-248398-1517486886145-image-700x0c.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356293-vgaamalclooneystylefilenov16rexfeatures5925769fpm.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356326-1530293340920268-1525682111956946-4.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356342-george-clooney-and-amal-clooney-out-and-about-on-september-news-photo-1570029483.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356349-hbz-amal-clooney-040318-backgrid-1522764779.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356366-19166942-7526025-image-a-51569951000394.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356374-amal-clooney-style-best-looks-248398-1517486817186-image-700x0c.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356391-hbz-amal-clooney-0406-getty-1523048116.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356399-amal-clooney-sept14-wedding-eve-vogue-11may15-gettyb.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356435-12671266-6956113-image-a-181556127994168.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356448-amal-clooney-110418-skirt-suit-0.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356474-spl1677085-001-1522339406.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356506-amal-clooney-style-2018.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356513-041118-amal-clooney-lead0.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356520-1477267734-amal-clooney.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
https://www.datocms-assets.com/10110/1574356525-amal-alamuddin-18.jpg?auto=format&dpr=1&fit=crop&w=600
Eloise
Kasiu, z tego jak Amal ma rozpisane te Ethereale wynika, że Energetyczny jest jednym z bazowych DC, ponadto wyznaczył jej typ kolorystyczny, czyli Bright Winter. Dlatego fajnie byłoby, gdyby Amal stosowała go więcej i częściej 🙂 Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam Twój wpis, bo jeżeli pytasz, czy w zalinkowanych stylizacjach mamy EE, no to ja mam pewne wątpliwości, widzę więcej FE. Owszem jest dość kolorowo ale to imho dalej nie to.
Kasia DC
Zastanawiam się czy u Amal Energetyczny jest jej dominującym E (tak ja np. u mnie Francuski). Jeśli chodzi zalinkowane stylizację, to są akurat różne E. I w sumie jak tak teraz patrzę, to oprócz Energetycznego, Słoneczny i Francuski też daj mocno znać.
Eloise
U mnie żaden bazowy nie jest dominujący 🙄 Słoneczny owszem mocny (chyba) ale na tym koniec, bo owszem podobno mam Francuski ale nijak się ma do typu kolorystycznego wyznaczonego przez Mahoniowy (Głęboka Jesień) i do Alabastra, u mnie żadne rozchełstane koszule czy podwinięte nogawki/rękawy nie przejdą. Z kolei bardziej wyjściowy Francuski, taki a’la galowy mundur marynarski robi ze mnie przebierańca, naprawdę niewiele trzeba 😁 obwiniam za to Różany, to chyba on nie lubi jak jest zbyt poważnie. Amal i Ty macie o wiele prościej, gratuluję i troszkę zazdraszczam.
Kasia DC
U mnie Francuski niby dominujący, a też bardzo ograniczony przez np. Alabastrowy, który mam wrażenie, że ma u mnie rolę głównie przeszkadzającą, jeśli chodzi o styl ;D W moim przypadku kluczowe w ubiorze jest określenie, które znalazłam kiedyś w opisie DC, a więc styl szyty na miarę czy jakoś tak. Ubrania muszą być idealnie dopasowane, w kolorze czerni, granatu lub bieli, ewentualnie w grę wchodzi jeszcze róż lub czerwień. Dobrze też wyglądam w połączeniu czerni i złota. I to tyle, w innych kolorach wyglądam po prostu źle (ewentualnie jakiś neonowy przejdzie). Bardzo ważne jest jednak u mnie to dopasowanie, które musi być idealne (to samo tyczy się np. rozmiaru torebek, buty również nie mogą sprawiać wrażenia zbyt dużych). Dopasowanie, schludność, minimalizm, nowoczesność, lekka ostrość/drapieżność . Tak bym to chyba określiła. Nie wiem czy mam prościej, ja tam zazdroszczę trochę innym szalonych E, albo długiej ich listy. W moim przypadku styl jest owszem spójny, ale w sumie to w niewielu rzeczach wyglądam dobrze.
Neptunka FG
Amal Clooney była zdiagnozowana przez Olgę, jest link w kompendium do strony z diagnozami celebrytów.
Amal Clooney – Dramatic Classic – Energetyczny + Słoneczny + Francuski + Wietrzny + Różany + Karmazynowy + Królewski
Kasia DC
Tak, tak, wiem, ale zastanawiam się czy Energetyczny jest u Amal dominującym E. Btw. wrzuciłam jeden link, który rozmnożył się 😀
//Kasiu, na stronę wrzucamy linki bezpośrednio do obrazka, stąd rozmnożenie 🙂 //Jonathan
Moderator Jonathan
Coś tu cicho pod Energetycznym to powiem, że dla mnie polskim synonimem Energetycznego (Hiszpańskiego) jest Ida Nowakowska:
https://bi.im-g.pl/im/bc/92/1a/z27862204Q,Ida-Nowakowska.jpg
https://lelum.pl/wp-content/uploads/2019/07/ida-nowakowska-1.png
https://wideoportal.tv/static/files/inline_images/161/inline__903905_8509.jpg
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/kKFktkpTURBXy8xNTEzNWY0Y2YwYzJjYmZmY2E0YTNkMjUyZTJlZTkwMi5qcGeRlQPNAYHNAjfNCU7NBTw
Olga Brylińska
Ida posiada Hiszpański. Oj, bardzo go posiada 🙂
Moderator Jonathan
<3 :)
Neptunka FG
A mi się z mocnym Hiszpańskim kojarzy też Romina Power. Z innych ethereali dałabym jej Bezkresny i może Słowiański. Raczej kojarzy mi się tak Naturalowo.