David Kibbe widział kobietę Flamboyant Natural głównie w stylu oversize, zbudowanym na bazie litery T. O wąskich, dopasowanych fasonach wspomina tylko w punkcie dotyczącym sukienek. Trochę trudno zrozumieć to ograniczenie. Skoro sylwetka może dobrze prezentować się w wąskiej sukience, dlaczego nie miałaby wyglądać korzystnie w wąskiej bluzce, topie czy żakiecie. Nie wspominając o spodniach typu slim lub skinny, które to w latach 80-tych nosiły tylko młode, zbuntowane przedstawicielki subkultur. Trzydzieści lat później mocno dopasowane spodnie goszczą w prawie każdej szafie. Zresztą do jakich spodni nosić oversizową górę? Prócz dzwonów (rozszerzanych dopiero w połowie łydki), odpowiednie będą tylko spodnie o wąskich nogawkach.
Faktem jest, że sylwetkę kobiety typu Flamboyant Natural najkorzystniej formować na kształt litery T. Jednak ograniczenie się tylko do fasonów oversize nie jest jedyną słuszną drogą. W czystym stylu Natural między luźnymi fasonami przewijają się również te lekko dopasowane (nawiązanie do stylu klasycznego). Z kolei Flamboyant Natural mniej lub bardziej (w zależności od niuansów w wyglądzie) zahacza o styl Dramatic. A to równa się wpuszczeniu do garderoby rzeczy mocno dopasowanych. Dlaczego kobieta o figurze supermodelki miałaby nosić wyłącznie kolorowe namioty? Owszem, jeżeli są modne, można zaszaleć. Ale żeby tak całe życie owijać się kuponem tkaniny? Póki co, na szczęście, nie musimy jeszcze nosić się na arabską modłę…
Podsumowując, należy stwierdzić że, styl Flamboyant Natural stanowi mieszankę stylu Natural oraz stylu Dramatic. Przy czym z Natural’a należy zdjąć kierunek klasyczny. Z Dramatic’a, z kolei, wszelkie wyraźne ostrości, które najlepiej obrazuje trójkąt ostrokątny (głównie chodzi o rezygnację z dramatycznych deseni oraz biżuterii). Należy również unikać stylów przypisanych typom urody nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin.
Mocno trzymamy się pionu, akcentujemy lub odsłaniamy ramiona, poszerzamy rękawy na wysokości przedramion (korzystna, acz niekoniczna opcja), wprowadzamy dekolty V oraz asymetrię. Stosujemy geometryczne desenie, które mają stępione krawędzie lub przenikają się wzajemnie niczym w kalejdoskopie. Nie rezygnujemy z motywów zwierzęcych. Warto również zaakcentować linię bioder. Korzystne będą poziome drapowania poniżej talii lub paski (nie chodzi tu o deseń) na biodrach.
Unikamy rozkloszowanych sukienek, spódnic i płaszczy oraz wyraźnego akcentowania talii. Stajemy się smukłym rożkiem odzianym w stylu oversize lub slim. Całość naturalnie dobieramy zgodnie z paletą stosowną dla naszego typu kolorystycznego. Pilnując, aby nie było mdło i nudno.
Na koniec warto pamiętać o najważniejszym punkcie stylu Free Spirit. A jest nim okazała biżuteria o geometrycznych, ale nie ostrych kształtach. Nie stanowi ona zwykłego dodatku. Jest głównym i najważniejszym elementem kreowania wizerunku Flamboyant Natural. Duża biżuteria w etnicznym stylu doda wigoru i ekspresji nawet najbardziej prostej i monochromatycznej stylizacji.