Sed ut perspiciatis unde omnis iste
natus error sit voluptatem accusan
tium doloremque laudanti.
Instagram
Follow me
Historia Typologii Kibbe – Olga Brylińska Image Consultant
23760
page-template-default,page,page-id-23760,page-child,parent-pageid-20535,eltd-core-1.1.1,audrey-ver-1.5,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-centered,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-animate-height,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Kto jest prawdziwym twórcą?
Historia Typologii Kibbe

Historia typologii zwanej dziś często typologią Kibbe jest mocno złożona. Jej korzenie sięgają Hollywood lat czterdziestych.  Joseph Bonomo (amerykański sztangista, siłacz, kaskader, aktor oraz propagator zdrowego stylu życia) w pewnym momencie swojego życia zwrócił swoje zainteresowania w kierunku kreowania wizerunku kobiet. W 1947 roku po raz pierwszy pojawia się prototyp typów bazowych.

Były to:

  1. The Sophisticate
  2. The Gamine
  3. The Outdoor Woman
  4. The Exotic Woman
  5. The Aristocrat
  6. The Womanly Woman

W kolejnych latach typologia stworzona przez Joseph’a Bonomo przechodziła z rąk do rąk. Pojawiają się kolejne nazwiska, kolejne modyfikacje, kolejne koncepcje i tezy.

Najważniejsi twórcy i współtwórcy to: Joseph Bonomo, Belle Northrup, Harriet Tilden McJimsey, John Kitchener, Carol Tuttle i David Kibbe.

Autorką pięciu podstawowych typów jest Harriet Tilden McJimsey. Zgodnie z jej koncepcją wyróżniamy:

  1. Gamine
  2. Natural
  3. Classic
  4. Romantic
  5. Dramatic

Pięć wyżej wymienionych nazw na dzień dzisiejszy stanowi zarówno nazwy samych typów, jak i nazwy pięciu podstawowych grup. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że  Harriet Tilden McJimsey jest twórczynią filaru, na którym opiera się koncepcja tej typologii.

Joseph Bonomo, Harriet Tilden McJimsey oraz John Kitchener przedstawiają w swoich zapiskach wizję bliską mojej. Chodzi w niej o to, żeby nie dopasowywać się na siłę do jednego i tylko jednego typu. Jeżeli nie odnajdujemy siebie tak do końca w żadnym z trzynastu typów, oznacza to, że nasza fizjonomia oraz aura są złożone, że nie jesteśmy tzw. czystym typem.

W 1987 roku zostaje wydana książka autorstwa Davida Kibbe pt. „David Kibbe’s Metamorphosis”.  Założenie opisanej przez David’a Kibbe typologii bazuje na podstawach stworzonych przez Harriet Tilden McJimsey. Przy czym David Kibbe rozbudował całość i opisał aż trzynaście typów urody.

Typy według David’a Kibbe opisane w książce „David Kibbe’s Metamorphosis”:

  1. Gamine
  2. Soft Gamine
  3. Flamboyant Gamine
  4. Natural
  5. Soft Natural
  6. Flamboyant Natural
  7. Classic
  8. Soft Classic
  9. Dramatic Classic
  10. Romantic
  11. Theatrical Romantic
  12. Dramatic
  13. Soft Dramatic

David Kibbe co jakiś czas wprowadza do swojej koncepcji pewne modyfikacje i korekty. Wraz z upływem lat odszedł też od wielu kwestii merytorycznych zaprezentowanych w swojej książce. Z trzynastu typów wykluczył również dwa typy główne, stworzone przez Harriet Tilden McJimsey – Gamine i Classic. Najwyraźniej w jakiś sposób nie były one spójne z jego którąś już z kolei wizją kobiecej fizjonomii. I wielka szkoda, bo coraz to nowe zamysły Davida Kibbe nie tworzą już spójnej ciągłości, a sam autor w żaden sposób nie argumentuje swoich poczynań. Metody, które obecnie stosuje, to istna licentia poetica.

Ja zdecydowanie preferuję uporządkowanie i klarowność. Nie zamierzam też bawić się w to, że nagle z powierzchni ziemi zniknęły wszystkie kobiety Gamine i Classic. To dla mnie absolutna niedorzeczność.

Najbardziej lubię i cenię wersję pierwotną, opisaną w książce „David Kibbe’s Metamorphosis”. Trzynaście typów opisanych przez Davida Kibbe tworzy świetnie funkcjonującą i spójną całość.

Typologia zwana popularnie „Kibbe” jest głównie przydatna dla osób, które są tzw. czystymi lub prawie czystymi typami. Komplikacje zaczynają się wówczas, kiedy pasujemy po troszkę do dwóch, trzech, a nawet czterech typów. Niestety faktem jest, że osób „niedopasowanych” jest więcej niż typów czystych. Stąd też biorą się tysiące internetowych dywagacji i totalnie nietrafionych diagnoz.

Comments

  • Eryka

    Fajnie dowiedzieć się nieco o historii 🙂 Zastanawiam się, czy po drodze przed Kibbem ktoś jeszcze był (jakaś niszowa zapomniana dziś książeczka, na którą natrafił) albo czy sam Kibbe otrzymał od kogoś pomoc. Trudno mi wyobrazić sobie, że ktoś, kto miałby tak dobre oko do typów fizjonomicznych, że wydzieliłby z nich tak precyzyjną trzynastkę, potem zacząłby się gubić we własnej typologii (Charlize Theron jako TR!). Harriet Tilden McJimsey była bardzo blisko, ale nie do końca. I skąd Kibbemu wzięła się nazwa Theatrical Romantic zamiast Flamboyant Romantic?
    „The Exotic Woman” z typologii z 1947 jest ciekawym archetypem. Wszystkie inne łatwo przełożyć na język typologii Kibbe, więc myślę, że tu musiałyby trafić SD, FG i FN (i niektóre SG?) z silnym Mahoniem albo Królową. Oczywiście i tu bez Ethereali ani rusz 😀

    • Eryka

      Faktycznie, Hiszpański Energetyk nawet bardziej pasuje niż Królowa!
      Być może nie udało Ci się niczego znaleźć, bo ta typologia funkcjonowała pośród stylistów lat osiemdziesiątych? I wybił się nie faktyczny autor, a charyzmatyczny kolega z pracy, który co nieco podpatrzył i doszlifował. To tłumaczyłoby brak innych źródeł pisanych przy jednoczesnej precyzji Kibbego w przedstawianiu celebrytów i ich wizerunków. To co teraz Kibbe wyprawia to takie szaleństwo, jakbyś nagle powiedziała „sorry, Syreni jednak jest bardzo yang, a jego kolorem flagowym będzie fiolet”, czyli może i ma sens, ale przy tworzeniu jakiejś pokrewnej typologii, gdzie te same nazwy określają inne zjawiska 😀

    • Eryka

      Niestety historia zna wiele przypadków, kiedy to prawdziwy wizjoner przestał istnieć w świadomości publicznej, bo nie był dość charyzmatyczny, natomiast osoba, która coś spopularyzowała, jest uważana za wynalazcę lub autora.
      Myślę, że Kibbego cieszy bardziej uwaga otoczenia niż szacunek i pieniądze, stąd dziwne wygibasy intelektualne 😉 Woli szokować niż pomagać.
      Ostatnio musiałam ubierać się na księżycowo pod względem zarówno krojów, jak i kolorów. Zadziwiająco miły Etheral, jest jednak na tyle ciekawy i nieoczywisty, że Kibbe z pewnością miałby problem z dopasowaniem celebrytki konsekwentnie ubranej w ten sposób do jakiegokolwiek typu swojej typologii. On wyłapuje w ludziach ich najbardziej wyraziste cechy, a im ktoś jest subtelniejszy, tym bardziej może przejechać się na jego poradach.

    • Moderator Jonathan

      Nasze kochane igiełki i boginie? 😮 Nie zdziwiłbym się jakby większość Gaminek upchał też do D.

    • Moderator Jonathan

      Coś Ty, Olga, przecież widowiskowa metamorfoza najważniejsza XD Tak się kończy driftowanie bez Ethereali 😀 Jednak nawet same 'okrojone’ 4 pierwiastki Youthful, Innocent, Noble, Ingenue coś podpowiadają ale co tu mówić skoro „wyrzekł” się G i C. Jestem tego samego zdania co Eryka, że on wyłapuje najbardziej wyraziste cechy, widać to po jego zagorzałych zwolenniczkach, wystarczą czasem same ramiona i wyższy wzrost i voila, mamy FN’a .

    • Eryka

      Pomijając kroje, wiadomo, zadziwiająco dobrze mi w księżycowym w tej mojej wersji 🙂
      Widowiskowa metamorfoza i przekonanie, że wyrazista uroda to najlepsza uroda są filarami pracy tego stylisty. To może być powód, dla którego próbuje wymazać istnieje G i C. Nie umie pracować bez mnóstwa plusików yin lub yang, przewagi jednego nad drugim.

    • Aga SG

      Mnie najbardziej zadziwia chyba kontrast między pierwotnymi dość skrupulatnymi wytycznymi Kibbe’ego określającymi przynależność do jednego z 13stu typów, a obecnym podążaniem za tym jakim typem „się czujemy”, naszą „journey”. Myślę, że spora część osób, która trafiła tutaj do Olgi czuła się zupełnie innym typem i nie zawsze czuła Ethereale, które okazały się być strzałem w dziesiątkę.

      Zastanawia mnie też, dlaczego Gamine i Classic? I czy gdyby wywalił SG, to dokąd trafiłyby jego przedstawicielki? 😀 Poza werdykatmi całkowicie z czapy, obserwuję, że spora część SG z Kryształemi’/lub Syrenką trafia do Romantic, a inne? Hop siup FG? Bo jeśli nie FG to SG 😀 😀

      Bardzo ważny wpis, Olgo 🙂 Cieszę się, że na niego trafiłam.

    • Moderator Jonathan

      Aga, dla emigrantek SG pewnie znalazłoby się miejsce u SN 😀 Tu yang i tu soft… xD

      Eryko, jestem bardzo ciekaw Twoich yinowych i ogólnych wrażeń podczas noszenia Księżycowego 🙂

    • Aga SG

      To bardzo przykre, zwłaszcza w kontekście praw autorskich 🙁 Natural pewnie następny w kolejce 😀

      Jonathan, a te wyższe do SD xD Albo nawet i te niższe, co tam wzrost! Metamorfoza widowiskowa jest? Jest!

    • Moderator Jonathan

      Aga, i jeszcze jak! 😀 Emocje gwarantowane xD

    • Eryka

      Właśnie jestem zaskoczona, że mnie Księżycowy aktywowały dopiero szare perły. Szara góra czy standardowy makijaż dla mojego typu to jeszcze za mało, by całość wyglądała jak świadomy wybór stylistyczny, a nie zbiór przypadkowych elementów. Częściowo pewnie przez kroje niedostosowane do sylwetki.

    • Moderator Jonathan

      Eryko, ciekawe co piszesz. Pamiętam podobne refleksje z wydobywaniem Syreniego w makijażu. Może yin potrzebuje większej otoczki niż zwykła bluzka w danym kolorze aby wyraźnie oddać klimat Ethereala i rzecz nie wyglądała na przypadkową.

    • Eryka

      Syreniemu u mnie faktycznie nie wolno przeszkadzać, bo wszystko go przykrywa, ale w przypadku Księżycowego coś czuję, że chodzi o typ bazowy. Gy ktoś ubiera się daleko od swojego typu bazowego, to nie widać ani typu bazowego, ani Ethereali, tylko ubrania, ewentualnie kolorystyka może się wybijać w niektórych przypadkach. Więc gdy R z Księżycowym zasłoni talię, nie jest ani R, ani księżycowa, chyba że wszystkimi możliwymi środkami zaznaczy obecność Ethereala. Na przykład jednoznaczną biżuterią. Księżycowe kroje ubrań mają w sobie „soft” i „Natural”, a pierwiastek Natural możliwie bardzo kłóci się z krojami dla R, których zawsze mocno się trzymałam. Ostatnio dostałam taką księżycową górę, zastanawiałam się, z czym i jak ją nosić i szare perły otworzyły mi oczy na aspekt urody, którego z siebie nie wydobywałam.

    • Moderator Jonathan

      Eryko, teraz rozumiem, że chodziło w takim razie o rekompensowanie fasonu 🙂
      Cieszę się, że dzielimy ten E, jak miło 😉

    • Neptunka FG

      Też mam Księżycowy jako ostatni ethereal. Ja nie używam krojów z Ksieżycowego bo myślę że wyglądałoby to u mnie słabo, tylko stosuję kroje ethereala Francuskiego lub kroje FG, a Księżyc wydobywam jedynie za pomocą koloru, fryzury, makijażu, czasem biżuterii w księżycowym stylu. Przykład: szara bluzka, grafitowe cygaretki, czarny pasek, czarne mokasyny, szara torebka, falowane włosy, delikatny makijaż. Wychodzi Księżycowo-Francuska mieszanka. Jest może trochę za prosta ale nie jest też źle. 😉

    • Isrka DC Świetlisty+WE+KarE

      Ciekawie piszesz Eryko. Mi już od jakiegoś czasu chodzi po głowie myśl, że mieszanie Etherali a pójście na całość z jedym Etheralem do dwie różne metody. Zdaje się, że większość z tu obecnych czytelników i czytelniczek bardzo dobrze się odnajduje w miksowaniu swoich Etehrali w jednej stylówce. A ja się nieśmiało przyznam, że kiepsko mi to wychodzi. Albo coś w mojej urodzie w tym zawadza (pewnie Świelisty, jak zywkle…) albo to po prostu mój totalny brak wyczucia. W każdym razie ubrana cała pod jeden Etheral czuję się znacznie lepiej i też łatwiej mi sie tak ubrać – mam tu na myśli i kroje i kolory.

    • Kasia DC

      „Styl Dramatic Classic w większości przypadków jest dość monotematyczny” .O tak, niestety to prawda. Jak tylko wpadnę na pomysł żeby nieco zaszaleć, to kończy się to dramatycznym upadkiem 😀 aczkolwiek ostatnio eksperymentuje z Energetycznym i pomimo, że nie mam go wysoko, to wychodzi to nienajgorzej, oczywiście pod warunkiem, że stosuje E w bardzo minimalistycznym wydaniu. Jak jest minimalistyczne, to może być nawet sportowo/futurystycznie.

    • Eryka

      Nie wiem, czy w moim wypadku to też kwestia typu bazowego, ale widzę zupełnie inną jakość wynikającą ze stosowania jednego Ethereala albo jednego dominującego w 90% z niewielkim dodatkiem jakiegoś współgrającego niż przy dwóch równorzędnych. Niektóre łatwo stłamsić. Jak już mówimy o Księżycu, to problem jest taki, że można mieć typowo księżycową biżuterię, górę, dopasować makijaż, ale zwykłe niebieskie dżinsy, które „każda kobieta powinna mieć w szafie”, sprawiają, że robi się praktycznie pół na pół Księżycowy z Wietrznym 😉 Kolorystycznie są zbyt pokrewne, niebieski nie jest typowo księżycowy, a Wietrzny ma więcej mocy, więc jeden element wprowadza ogromną zmianę. Wbrew pozorom fryzury też nie są diamentralnie różne, więc często wychodzi się z domu z naturalną księżycową głową, a przez warunki atmosferyczne wraca ze zmierzwioną wietrzną.

    • Kasia DC

      „Sytuacja zmienia się, kiedy na prowadzenie wysunie się np. Energetyczny (jest w bazie DC). Wówczas styl DC zaczyna oscylować w okolicach ekstrawagancji. Tym samym staje się mniej monotematyczny.”
      Czy tak jest w przypadku Amal Clooney? I czy Olivia Wilde to DC?

    • Aga SG

      Miksowanie Ethereali chyba służy grupie G ?

    • Kasia DC

      Taki był mój pierwszy typ tj. stawiałam na Karmazynowy lub Energetyczny jako pierwszy, potem Francuski i dodatkowo Bezkresny, ale poźniej zaczęłam kombinować czy ten Energetyczny i Bezkresny to w ogóle jest, czyli jednak troszkę już umiem (jak mam milion zdjęć) te Ethereale dostrzegać. 😀
      Jennifer Connelly to chyba też DC z Karmazynowym, Wietrznym, Francuskim, Energetycznym i jakoś mi się tak jeszcze widzi Alabastrowy?
      https://www.designscene.net/wp-content/uploads/2014/07/Jennifer-Connelly-Sebastian-Kim-Vanity-Fair-03.jpg
      >link nie działa<
      https://cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2009/01/connelly-revlon/jennifer-connelly-revlon-commercial-02.jpg
      >link nie działa<

    • Kasia DC

      Diagnozuję w stylu mistrza Kibbe, z kapelusza 😀
      Dobrze, że chociaż Karmazyn na pierwszym.

  • Pati

    Właśnie nurtowało mnie czy strona będzie rozwijana i będą się pojawiały nowe wpisy, czy będzie swego rodzaju książką z kompletną wiedzą. Mam nadzieję na kolejne, równie ciekawe wpisy?Ten był bardzo potrzebny! Już wcześniej rozmawialiśmy tutaj o tym jak to jest z tymi współczesnymi diagnozami i dlaczego to takie niepotrzebnie pogmatwane. Tym bardziej, nie przywiązuję się już tak do typu Kibbe, skoro nawet według autora to reguły są niepotrzebne. Etherale jednak bardziej określają co mi w duszy gra.

  • Lifen TR

    Nowy wpis, jak miło 🙂
    Trochę przerażające, w jakim kierunku to wszystko poszło. Ja już dawno sobie oddzieliłam tę typologię od osoby Kibbego. To, co teraz głosi, trudno nawet nazwać konkretną typologią, to jakaś dziwna kibbologia bez ładu i składu. Tego się nie da zrozumieć, można tylko wierzyć XD
    Typologia 13 typów ma sens i chyba tak to będę nazywać, a o panu Kibbe staram się zapomnieć 😉

  • Bims GE, FE, KryE, RE

    „Licentia Poeatica”- jak to się mówi -made my day! Uśmiałam się niesamowicie i zdenerwowałam pomimo radości nowego z wpisu, ale taka prawda i ktoś to musiał powiedzieć a i anglojęzycznemu interneowi nie zaszkodzi takie wyklarowanie 😉
    Bardzo razi mnie to, że ludzie, którzy zajmują się typologią Kibbe mimo góry masowej produkcji absurdów Davida K. i tak podążają za nim jak ślepe owce. Aly Art najlepszym przykładem. Ręce opadają.

    • Moderator Jonathan

      Nawet widziałem taką ofiarę na YouTube. Kobieta zdiagnozowana przez niego jako FN ale fatalnie wyglądała w tych liniach. Tak jak wcześniej wyglądała przeciętnie, na nie do końca ubraną to po metamorfozie wyglądała na przebraną. Chociaż zgadzała się z werdyktem to widać było, że intuicyjnie ona sama by lepiej na tym wyszła bo do swojego filmiku założyła piękną sukienkę (chyba nawet jedną z jego propozycji), która wyglądała dosłownie jakby była na nią osobiście projektowana (i fason, kolory, detale), dosłownie promieniała. Mam wrażenie, że on czasami wie, że coś dzwoni ale nie wie dokładnie gdzie.

    • Aga SG

      A sama Aly koniec końców jakim jest typem? Kiedyś mówiła, że SG, ale to było dawno, później weryfikowała diagnozę, a potem się już nie doszukałam. Czystą Gaminką pewnie nie, bo one „nie istnieją” ?

    • Kinia SD KARE+(WE)+KE+GE+SE/DW

      Zdziwiło mnie że Aly jest TR, a potem doczytałam pod Świetlistym „Przy mocnym Świetlistym często mamy do czynienia ze zdrobnieniem sylwetki oraz wydelikaceniem rysów twarzy. Pierwiastek Innocent sprawia, że aura świetlistych osób, bez względu na typ bazowy, kieruje się w stronę grupy Gamine.” Czyli Świetlisty kierowałby ją w stronę grupy Gamine…

      Swoją drogą, chętnie zobaczyłabym ją w odpowiednim looku, TR ze Świetlistym to ciekawe połączenie

  • Pati

    Aly chyba nawet nie zgadza się z Kibbe bo uważa, że czyste typy mają sens i np swoją mamę widzi tylko jako gamine. Fajnie, że autorska metoda znajduje coraz szersze grono odbiorców ?

  • Pati

    Ojej, w życiu bym nie zgadła że ona jest tr! Absolutnie byłam przekonana, że będzie gamine. Też dzielę z nią Świetlisty i Francuski ale u mnie to faktycznie gamine ?Ależ chciałabym ją zobaczyć w odpowiedniej stylizacji. Tym bardziej, że pokazuje w swoich filmach jak umiejętny makijaż może wiele zmienić. W czasach kiedy myślała, że jest sg kompletnie kupowałam tą jej stylizację, bardziej mi to grało niż teraz, kiedy bardziej kieruje się chyba w stronę czystego gamine. Bardziej podobała mi się kiedy podkreślała swój yin ?
    A zapytam nieśmiało, jakim typem będzie popularna na yt maxineczka? Też coś zmienia ciągle (i super jak się, tym lepiej czuje) ale tak mi się wydaje, że traci trochę swój uroczy yin ?

    • Lifen TR

      Też bym nie zgadła. Może u Aly dopiero odpowiedni makijaż, stylizacja powodują, że typ bazowy wysuwa się na pierwszy plan, przed pierwiastki dodatkowe. To, że bardziej jej pasuje styl SG ma sens, w końcu jest bliżej yin i TR niż styl G. Bardzo uroczo wyglądała w pofalowanym bobie. TR też mogą wyglądać uroczo, jak oglądam zdjęcia celebrytek w tym typie, to na co dzień wygladają dość niewinnie, kiedy nie są wymalowane i teatralnie wystylizowane. Mroczna femme fatale to taki trochę stereotyp, coś mi się wydaje.
      Maxineczka to zagadka. Oglądam ją regularnie, ale nie widziałam za bardzo sylwetki. Jakoś wolę ją w delikatniejszym makijażu.

    • Pati

      Dziękuję Olgo! ❤️Faktycznie Mahoniowy u niej mocno widać. Ogólnie egzotyczna uroda u nas, która zawsze robi na mnie wrażenie. Podobnie jak Sofia Vergara czy Nina Dobrev.

    • Avarati FG

      Ha! Wiedziałam, że Maxineczka to Diva! <3 Genialnie wygląda w mocnym oku i mocnych ustach. Uwielbiam oglądać jej makijaże i zawsze lubię ją w mocniejszym wydaniu. Na instagramie dość często się pokazuje, świetnie jej w egzotycznym stylu 🙂

      Natomiast zastanawia mnie też Sylwia z Red My Lips Art, w sumie moja ulubiona makijażystka youtubowa, dzięki niej nauczyłam się robić kreski 🙂

    • Lifen TR

      Też lubię Sylwię. ma ciekawe pomysły na filmiki. Typu raczej nie zgadnę, tak „na oko” SN, może R, ethereale widzę Księżycowy i Słowiański. Takie przydymione makijaże w stonowanych kolorach bardzo podkreślają jej oczy, a w którymś filmiku miała czerwone usta, białą bluzkę, taki właśnie słowiański klimat i wyglądała super 🙂

  • Pati

    Tak, zdecydowanie bardziej mi się podoba kiedy podkreśla swój yin, dlatego bardziej pasowało mi to soft gamine. Ale chyba jest tak jak mówisz, z tym pierwszym planem. Sylwetkę Maxi zobaczyłam dopiero na insta i zaczęłam się zastanawiać. A w makijażu praktycznie każdym jej dobrze bo to piękna kobieta i chyba nie ma 'przeszkadzaczy’ w postaci np świetlistego. Mimo, że oglądam to na sobie nie uskuteczniam bo każdy make up ponad minimum to już efekt ciężkości. Nawet taki profesjonalnie wykonany, żeby nie było ?
    Fajnie, że Olga podzieliła się diagnozą Aly bo pomijając Kibbe to lubię jej podejście do tematyki 'beauty’ bo nie nakręca tak konsumpcjonizmu i jest ciekawsze niż setki poleceń kolejnych nowości.

  • Arwena

    Ojej, ale wspaniale znów poczytać nowy wpis.
    Muszę nadrobić zaległości.
    Z youtubowych makijażystek uwielbiam Karolinę Zientek, ktora tez mi sie wydaje SD tylko z calkiem innymi od Maxineczki Etherealami. Zmienila trochę w twarzy poprzez operację nosa i ust, ale dla mnie to blond SD.

    • Avarati FG

      Też uwielbiam, ale wcale bym jej nie uznała za SD. Prędzej Romantic z mocnym Ŕóżanym i Baśniowym Retro. Ale pewnie strzeliłam kulą w płot.

    • Arwena

      Avarati, Karolina ma powyżej 170, kiedyś ją pytałam, ma chyba 171 albo 173. Tak sobie ją kiedyś analizowałam i bardzo mi Sofię Loren figurą przypomina. Ale może nietrafnie ?

    • Eloise

      Wiecie co, a mnie ona wygląda na Classic ? ze Słowiańskim i Iskrzącym. Coś tam zmieniała w twarzy ale chyba niewiele. W ogóle jak na nią patrzę to im mniej ekstrawagancji tym lepiej ? czyżby Świetlisty?

    • Iskra (DC) + Świetlisty, Wietrzny

      A gdyby spróbować wtytypować same Eherale, bez typu Kibbe? Myślę, że dominowałby jakiś yinowy i mało kontrastowy Etheral – Syreni?

  • Arwena

    Eloise, Clasic to był mój drugi pomysł.
    Dość zauważalnie zmieniła się jej twarz po operacji nosa. Musialabys zerknąć na filmy sprzed 2 lat.

  • Ani_ta_ani_tamta

    A ja myślę,że najciekawszy rozdział jest dopiero pisany przez Olgę 🙂
    Apropos youtubrek zastaanawia mnie Ania Guellard, jak myślicie? Widzę w niej swoją figurę ale kto wie…chciałabym wreszcie znaleźć jakąś SC-kę 🙂

Leave a Reply