Sed ut perspiciatis unde omnis iste
natus error sit voluptatem accusan
tium doloremque laudanti.
Instagram
Follow me
Czym są Ethereale? – Olga Brylińska Image Consultant
20455
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-20455,page-child,parent-pageid-20426,eltd-core-1.1.1,audrey-ver-1.5,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-centered,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-animate-height,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Czym są Ethereale?

INFORMACJE OGÓLNE
work-with-me-olga-brylinska

KONCEPCJA

Stworzenie typologii Ethereal było dla mnie zawodową koniecznością. Praca w oparciu o typy wg Kibbe to zadanie często karkołomne, niedające zadowalających rezultatów. W końcu na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Niemożliwością jest, abyśmy mogli reprezentować kilkanaście konkretnych typów urody. Zbyt mocno się od siebie różnimy, nawet w obrębie jednej nacji. Nasza uroda jest bardzo złożona. Dlatego też przy jej rozpracowywaniu zwykłe, trójwymiarowe narzędzia nie mają zbyt wielkiej racji bytu. Nie są one w stanie przekazać mocno indywidualnych cech związanych z naszym wyglądem i aurą.

Natomiast typologia Ethereal wprowadza aspekt wielowymiarowości. Daje też każdemu możliwość poczucia się jednostką wyjątkową i atrakcyjną.

Ethereale nie dzielą, nie stygmatyzują. Wszystkie są piękne i wyjątkowe, tak jak wyjątkowa jest uroda każdego człowieka. Sztuka polega na tym, by umieć ją dojrzeć, właściwie oprawić, i by ta oprawa była zgodna nie tylko z fizjonomią, ale też co bardzo istotne z aurą.

W nazewnictwie niniejszej typologii słowo Ethereal to rzeczownik, a nie przymiotnik. Nie oznacza on potocznego rozumienia słowa „ethereal” jako eteryczny. Oznacza konkretny aspekt urody oraz szerzej – aspekt przyrody, czy ogólnie pojętej natury.

Typologia Ethereal jest związana z określonymi stylami ubioru, ale to tylko powierzchowny wymiar Ethereali. Równie dobrze można pokazać je pomijając aspekty związane z garderobą. Prezentacja mogłaby opierać się tylko na zdjęciach przyrody (patrz Ethereale i przyroda) z ewentualnym dodatkiem zdjęć architektury. Poza tym Ethereale nie są trójwymiarowe. Definiują nie tylko to co widoczne. Ethereale emanują z naszej aury, potrafią w duszy nam grać. Są związane z czterema żywiołami i z tzw. piątym elementem, którym jest eter. Mahoniowy może być równie przezroczysty jak jasne Ethereale. Np. niebieskooka blondynka może posiadać jednocześnie Słoneczny i Mahoniowy. Ten drugi nie wpływa na jej kolorystykę własną, dlatego też nie widzimy go na pierwszy rzut oka. Dostrzeżemy go dopiero po wnikliwej analizie wszystkich cech urody.

Innym ciekawym przykładem jest fascynująca uroda Masajów. Pomimo ciemnego koloru skóry posiadają oni mocny Słoneczny Ethereal.

ethereal_typology_by_olga_brylinska_1
autorstwa Olgi Brylińskiej
TYPOLOGIA ETHEREAL

Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd i to jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu, na jego kolorystykę, a przede wszystkim na jego głębię. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.  

Ethereale definiują rysy twarzy, budowę ciała i kolorystykę. Co za tym idzie, style ubioru oraz kolory przypisane poszczególnym Etherealom są świetnymi elementami służącymi budowaniu indywidualnego stylu. Ethereale to określone linie, detale, desenie, dodatki, makijaże i fryzury. W związku z tym Ethereale mogą funkcjonować jako niezależna i samowystarczalna typologia. Mogą być jedynym narzędziem służącym do weryfikacji typu urody, narzędziem do budowania własnego stylu. 

Warto też dodać, że znajomość Ethereali jest bardzo pomocna przy urządzaniu mieszkań, tworzeniu wszelkich choreografii (sesje zdjęciowe, filmy, wystawy sklepowe), przy tworzeniu dzieł artystycznych i wielu innych. Typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam. Ethereale są wszędzie. Można je dostrzec w otaczającej nas przyrodzie. Można przypisać je do konkretnych żywiołów. Są nierozłączną częścią natury, a więc i częścią nas samych. 

Typologia obejmuje osiemnaście Ethereali. Trzy z nich są podwójne (Baśniowy, Energetyczny i Królewski), co w sumie daje dwadzieścia jeden archetypów urody. Każdy Ethereal wiąże się z określonymi cechami urody. Każdy ma przypisany sprecyzowany styl i kolorystykę. Prezentacja w takiej dokładnie formie jest absolutnie wystarczająca. Aż nadto wyczerpuje omówienie istniejących w naturze Ethereali. Tym samym wskazuje wszystkie istniejące archetypy urody. Każdy dodatkowy Ethereal będzie wykraczał poza ten żelazny kanon. Owszem, teoretycznie można by stworzyć więcej Ethereali, jednak zawsze będą to hybrydy powstałe z Ethereali podstawowych. To samo dotyczy stylów ubioru, wystroju wnętrz, ogólnie pojętej architektury etc. Kiedy mamy do czynienia z urodą lub stylem, których nie potrafimy przypisać do żadnego z zaprezentowanych Ethereali, z całą pewnością napotykamy na hybrydę. Zamiast sztucznie tworzyć kolejne, i kolejne Ethereale, lepiej nauczyć się wyodrębniać z mieszanek te podstawowe. Szczególnie że w kwestii dotyczącej wyglądu, Ethereale zawsze spajają się ze sobą po to, by ostatecznie stworzyć nasz indywidualny typ urody.

Poszczególne Ethereale są troszkę jak elementy układanki. Wybranie właściwych i odpowiednie dopasowanie ich do siebie jest najlepszą metodą poznania cech swojej aury i fizjonomii. 

Podczas wykonywania analizy wybieram Ethereale niezbędne do tworzenia stylu. Wskazuję też na te najmocniej widoczne w urodzie. Staram się ograniczać wybór, chociaż faktem jest, że każdy z nas posiada więcej niż tylko kilka Ethereali. Po prostu kolejne w hierarchii są schowane za tymi dominującymi, a style z nimi związane mogą być zbędnym balastem przy tworzeniu spójnej i zindywidualizowanej garderoby. Ethereale, które chwytają nas za serce, a których styl nie jest dla nas korzystny, można wykorzystać choćby przy urządzaniu domu, czy przy wystroju mieszkania. 

Powiązania Ethereali z klasyczną analizą kolorystyczną oraz z typologią Kibbe mają na celu ułatwienie zrozumienia najbardziej powierzchownego wymiaru Ethereali, czyli kwestii związanych z ustalaniem garderoby. Odniesienia do znanych powszechnie systematyk nie są przypadkowe. Bazują na moim doświadczeniu zawodowym, intuicji oraz wrażliwości na otaczający świat. 

W swojej pracy stosuję dwie metody diagnozowania. Jedna z nich jest oparta tylko i wyłącznie na typologii Ethereal. Druga łączy Ethereale z typologią Kibbe oraz z klasyczną analizą kolorystyczną. Jest to metoda bardziej złożona i często trudniejsza w odbiorze niż metoda pierwsza, czyli bazująca stricte na typologii Ethereal. Dlatego też mój rozwój zawodowy kieruje się w stronę propagowania analiz opartych tylko i wyłącznie na stworzonej przeze mnie typologii. Od dłuższego już czasu Ethereale stanowią moje podstawowe i najbardziej satysfakcjonujące narzędzie pracy.

Zapraszam do zapoznania się z poszczególnymi Etherealami zaprezentowanymi poniżej oraz na przypisanych im osobnych stronach. Prezentacja obejmuje najbardziej charakterystyczne archetypy urody i adekwatne do nich style ubioru, makijaże oraz fryzury. Mam nadzieję, że będzie to dla Was niezwykła przygoda – podróż aż do gwiazd i jednocześnie podróż w głąb Was samych. 

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Należy brać pod uwagę to, że Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej i dość wymownej postaci. Jest to zrobione po to, by jak najdobitniej ukazać style związane z Etherealami i uwidocznić różnice między nimi.

Obraz stylu, jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne powinny być analizowane indywidualnie.

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona. Na to, jacy ostatecznie jesteśmy, wpływa wiele rozmaitych czynników.

ALABASTROWY ETHEREAL
zimny | doskonały

YIN

Innocent + Noble

BAŚNIOWY ETHEREAL
niezwykły | inspirujący

YANG / YIN

BEZKRESNY ETHEREAL
wolny | niezależny

YANG

Youthful

ENERGETYCZNY ETHEREAL
aktywny | wesoły

YANG / YIN

Youthful

FRANCUSKI ETHEREAL
stylowy | nonszalancki

YANG / YIN

GWIEZDNY ETHEREAL
olśniewający | czarujący

YIN

ISKRZĄCY ETHEREAL
wibrujący | radosny

YANG / YIN

Ingenue

KARMAZYNOWY ETHEREAL
ostry | drapieżny

YANG

Noble

KRÓLEWSKI ETHEREAL
majestatyczny | dumny

YANG / YIN

Noble

KRYSZTAŁOWY ETHEREAL
ekskluzywny | wyniosły

YIN

KSIĘŻYCOWY ETHEREAL
wrażliwy | skromny

YIN

Innocent

MAHONIOWY ETHEREAL
mocny | pierwotny

YIN

RÓŻANY ETHEREAL
zmysłowy | kokieteryjny

YIN

Ingenue

SŁONECZNY ETHEREAL
jasny | szlachetny

YANG

Noble

SŁOWIAŃSKI ETHEREAL
urodziwy | pełen wdzięku

YIN

SYRENI ETHEREAL
marzycielski | nieobecny

YIN

Innocent

ŚWIETLISTY ETHEREAL
subtelny | eteryczny

YIN / YANG

Innocent

WIETRZNY ETHEREAL
niespokojny | zbuntowany

YANG

Youthful

Zachęcam do zapoznania się z pojęciami Yin, Yang, Ingenue, Youthful, Innocent i Noble na stronie KOMPENDIUM.

Ważne informacje:

  • Opublikowanie Typologii Ethereal miało miejsce w styczniu 2017. Od tego czasu Ethereale dojrzewają z każdym kolejnym rokiem. Na dzień dzisiejszy są już poważną i uznaną na świecie typologią.
  • TYPOLOGIA ETHEREAL JEST OBJĘTA PRAWAMI AUTORSKIMI
Aby zarezerwować termin analizy, kliknij w poniższy link:
Rezerwuj termin